Sâmbătă, Iunie 19, 2021
   
Dimensiune Text

Cauta in site

Cupa României: Chiajna - CS Mioveni, în turul 4

meci chiajna1Federația Română de Fotbal a stabilit programul celui de-al patrulea tur al fazei naționale a Cupei României, ediția 2020/2021.

Partidele în care intră în competiție și celelelate 11 formații din Liga 2 au loc marți și miercuri, 20 și 21 octombrie, majoritatea de la ora 14:30.

Echipa noastră va întâlni în această fază a Cupei pe Concordia Chiajna în deplasare, adversara fiind nimeni alta decât echipa la care CS Mioveni a câştigat în week-end, în etapa a 7-a a Ligii a II-a. 

Cele 16 meciuri, câte sunt în total în această fază a competiției, au loc într-o singură manșă, eliminatorie, iar determinarea lor a fost făcută de Departamentul Competiții al FRF prin împerechere pe baza criteriului geografic, la latitudinea federalilor.

În funcție de ce partide vor alege să transmită televiziunile deținătoare de drepturi TV, acele jocuri vor fi mutate să se desfășoare la alte ore.

Din turul 3 au intrat în competiție și zece echipe care activează acum în campionatul Ligii 2, dintre acestea au fost eliminate Unirea Slobozia, Aerostar Bacău, CSM Reșița și Pandurii Târgu Jiu, în timp ce mai departe au mers FK Csikszereda, CSM Slatina, Concordia Chiajna, U Craiova 1948 SA, Fotbal Comuna Recea și Universitatea Cluj. Din turul 4 intră și restul celorlalte formații din Liga 2, 11 la număr.

Astfel, în turul 4 vor juca cele 21 de echipe calificate din turul 3 și celelalte 11 formații care activează în Liga 2. În total vor fi 16 meciuri, dintre care în trei se întâlnesc direct echipe din eșalonul secund: Metaloglobus Bucureşti – Petrolul Ploieşti, Concordia Chiajna – CS Mioveni și CSM Slatina – Turris Oltul Turnu Măgurele.

Rapid a fost pusă să joace cu Progresul Spartac, echipă care ieri i-a invins ”satelitul” cu 2-0, ”U” Cluj întâlnește Viitorul Șelimbăr, U Craiova 1948 SA va merge la ACSO Filiași, teren unde a jucat un meci pe teren propriu când era în Liga 3, iar ASU Poli o va întâlni pe CSC Ghiroda şi Giarmata Vii.

În această fază a competiției sunt prezente 17 echipe din Liga 2 și 15 din Liga 3.

Programul turului 4 al Cupei României, ediția națională 2020/2021:

marți, 20 octombrie 2020, ora 14:30
Viitorul Şelimbăr – Universitatea Cluj
Dacia Unirea Brăila – SCM Gloria Buzău
Progresul Spartac – Rapid
ACSO Filiaşi – U Craiova 1948 SA

miercuri, 21 octombrie 2020, ora 14:30
CSC Sânmartin – Fotbal Comuna Recea
Şoimii Lipova – Ripensia Timișoara
CSC Ghiroda şi Giarmata Vii – ASU Politehnica Timișoara
SR Municipal Braşov – FK Csikszereda
Şomuz Fălticeni – ACSM Ceahlăul Piatra Neamț
Hușana Huși – CSM Focşani
Axiopolis Sport Cernavodă – Farul Constanţa
Mostiştea Ulmu – Dunărea Călăraşi
Metaloglobus Bucureşti – Petrolul Ploieşti
Concordia Chiajna – CS Mioveni
CSM Slatina – Turris Oltul Turnu Măgurele
Viitorul Dăeşti – Viitorul Pandurii Târgu Jiu

Sursa: www.liga2.prosport.ro 

Foto: Răzvan Păsărică / www.sportpictures.eu 

 

Meciul Urmator

  • Meciul Urmator
  • Ultimul Meci

Hermannstadt
  CS MIOVENI

Logo FC Hermannstadt copy

 ball_3_anim

csmioveni logo mic

DATA: 2.6.2021, 19.00, Baraj promovare Liga 1, retur

Hermannstadt
- CS MIOVENI

Logo FC Hermannstadt copy

ball_3_anim

csmioveni logo mic

Scor final 1-2 (1-0)
2.06.2021, ora 19:00, Baraj promovare în Liga 1, retur

Urmatorul Meci in

Neprogramat

Clasament si Rezultate

  • Clasament
  • Rezultate

 
Echipa J V E Î G P
1 CS U Craiova
10 5 4 1 13-7 54
2 Rapid
10 5 1 4 14-11 49
3
CS MIOVENI
10 3 6 1 18-11 48
4
Dunărea Călărași
10 2 4 4 10-18 44
5
Csikszereda
10 2 4 4 9-11 42
6
ASU Poli Timişoara
10 2 3 5 9-15 41
  Play-out            
1
Farul
6 3 1 2 10-8 42
2 U Cluj
6 3 1 2 13-9 39
3 Metaloglobus
6 3 0 3 6-7 39
4
Ripensia Timișoara
6 4 2 0 9-3 36
5
Fotbal Com. Recea
6 4 0 2 18-10 35
6
CSM Slatina
6 1 1 4 8-15 19
7
Pandurii Tg Jiu
6 0 1 5 5-17 14
1 Petrolul
6 3 2 1 8-4 42
2 Viitorul Pandurii
6 3 0 3 15-14 41
3 Gloria Buzău 6 2 3 1 9-7 35
4 Concordia Chiajna
6 3 1 2 8-6 34
5 Unirea Slobozia
6 2 4 0 8-5 29
6 CSM Reşiţa
6 2 1 3 8-7 26
7 Aerostar Bacău
6 0 1 5 4-16 11

 Et 10 Play-off 2020/2021 Liga 2
23. 05. 2021
Echipa Scor  Echipa
CS MIOVENI
1-0 Rapid
FC U Craiova
0-0 Dunărea Călăraşi
Csikszereda
2-2 ASU Poli Timişoara
Play-out
  Etapa 7
Ripensia Timişoara
1-0 Metaloglobus
Pandurii Tg Jiu
1-2 Farul
U Cluj
2-3 Fotbal Com. Recea
CSM Slatina
- stă
Gloria Buzău
0-3 Concordia Chiajna
Petrolul
2-0 Aerostar Bacău
Unirea Slobozia
1-0
CSM Reşiţa
Viitorul Pandurii
- stă

 

Imnul CS Mioveni

Obtener Plugin Flash para visualizar este reproductor

Stiri Judo

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Stiri Tenis de Masa

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Stiri Box

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Parteneri

15045805 2161989957360330 1609235034 n