Vineri, Noiembrie 27, 2020

Dimensiune Text

Cauta in site

Victorie cu 3-0, în restanţa de la Rapid

meci rapid 03Echipa noastră s-a impus categoric, ieri seară, în deplasare, în restanţa din etapa a 8-a, cu Rapid. Elevii lui Alexandru Pelici au câştigat cu 3-0, după ce la pauză conduceau cu 1-0.

Işfan a deschis scorul în minutul 22 cu o execuţie superbă din faţa careului, Garutti l-a majorat după un corner în minutul 55, iar Negruţ a stabilit rezultatul final în minutul 68, din penalty.

A fost o victorie superbă, care a adus echipei noastre trei puncte importante în clasament, CS Mioveni apropiindu-se de locurile de play-off.

Următorul meci al galben-verzilor este duminică, la 11.30, în deplasare, la Farul.

Rapid: Drăghia (cpt.) – Jorza (D. Benzar 76′), Dandea, Bg. Manole, Goge – Sefer (Fica 84′), R. Lazăr, Pănoiu (Mocioacă 46′) – Drăghiceanu (Țîră 60′), Ad. Bălan, Hlistei (Al. Dulca 76′)
Rezerve neutilizate: Ciuculescu – R. Crișan, R. Costin, Leasă
Antrenor interimar: Mihai Iosif

CS Mioveni: Ius. Popescu – Oancea, Al. Iacob (Gherghe 84′), Garutti, Burnea (cpt.) – Sz. Vereș, M. Chindriș (Rădescu 77′) – Ișfan (D. Toma 77′), Massaro (Sg. Negruț 62′), C-tin. Șerban (Mar 77′) – Bg. Rusu
Rezerve neutilizate: Val. Sima – Trașcu, Coșereanu, Velbrum
Antrenor: Alexandru Pelici

Cum s-a desfăşurat partida:

Min 1 La o greșeală între fundașii centrali ai Rapidului, care s-au lovit în încercarea de a degaja, din Dandea mingea sare la Rusu, care trage de la 30 de metri, pe jos, dar Drăghia reține fără probleme

Min 16 Massaro primește cu călcâiul, avansează în viteză în flancul stâng, pătrunde în careu și trage plasat, pe jos, din 12 metri, către colțul lung. Mingea trece pe lângă Drăghia, însă și pe lângă bară
Min 22 0-1 Rusu avansează în flancul stâng, centrează în centru, unde Massaro fentează cei trei fundași care îl țin, pasează însă cu călcâiul înapoi pentru Mihai Ișfan, acesta preia și trage din fața careului, ușor lateral dreapta, către colțul lung, peste Drăghia

Min 24 Ișfan intervine perfect în fața lui Goge în careu, fundașul plonjează, simulând un penalty, însă arbitrul nu se lasă păcălit și lasă jocul să continue
Min 25 Ajuns într-o poziție nesfecifică lui, în flancul drept, Hlistei trage de la 25 de metri la colțul scurt, însă o face direct în plasa laterală, în exterior. Popescu a avut ceva emoții

Min 45+1 Sefer trage pe poartă, moale, din afara careului și Popescu reține fără probleme.

Min 45+1 Pauză la Buftea. CS Mioveni conduce cu 1-0 în meciul cu Rapid, după golul lui Mihai Ișfan din minutul 22.

Min 46 ⇐⇒ Interimarul Rapidului mută la pauză. Iese Ștefan Pănoiu și intră Vlad Mocioacă. Mocioacă trece fundaș dreapta și Jorza urcă la mijloc
Min 51 Drăghiceanu are o acțiune în vitează în dreapta, trage puternic cu stângul din colțul careului, pe jos, la prima bară, însă Iustin Popescu reține fără problem

Min 52 Massaro avansează pe centru, ajunge la 18 de metri, de unde trage mult peste poartă
Min 55 Rusu pătrunde în careu pe stânga, centrează lobat pe bara a doua, unde urmărește Ișfan, însă acolo e și Goge, care respinge cu pieptul în corner
Min 55 0-2 Centrare din cornerul din dreapta este reluată din 2 metri, cu capul, de Guilherme Gomes Garutti, care a înălțat fără probleme dintr-un grup de jucători. Drăghia a rămas nemișcat pe linie la această fază fixă

Min 60 ⇐⇒ O nouă schimbare la Rapid. Iese Marian Drăghiceanu și intră Cătălin Țîră

Min 62 ⇐⇒ Pelici mută și el în ofensivă. Iese Davide Massaro și intră Sergiu Negruț
Min 65 După o centrare dintr-un corner de pe dreapta, mingea e deviată de la prima bară, Manole se trezește cu balonul la 6 metri central, pune latul, însă trimite direct în Burnea, aflat în fața sa, cu spatele
Min 68 Dandea sare mai sus în propriul careu la un duel aerian cu Rusu, dar deviază cu capul pe spate pentru ca Drăghia să prindă. Rusu e mai rapid, interceptează mingea, o ridică de lângă goalkeeper, care îi dă peste picioare și arbitrul acordă penalty
Min 69 0-3 Sergiu Negruț înscrie pe centrul porții, sus, cu Drăghia sărit în partea sa dreaptă. CS Mioveni ridică scorul la proporții de neprezentare
Min 73 Hlistei preia în stânga careului, își așează mingea cu vârful ghetei, fentează adversarul din fața sa și trage mult pe lângă colțul lung

Min 75 Hlistei bate înalt, pe bara a doua, o lovitură liberă de la 25 de metri lateral stânga, Popescu se înalță peste toți și reține fără probleme la 6 metri de poartă
Min 76 ⇐⇒ Ies arădenii din lotul Rapidului, Cătălin Hlistei și Amir Jorza, și intră Alexandru Dulca și Daniel Benzar
Min 77 ⇐⇒ Triplă schimbare la CS Mioveni. Intră Adrian Mar, Daniel Toma și Ionuț Rădescu și ies Constantin Șerban, Mihai Ișfan și Marius Chindriș
Min 81 Negruț pasează cu călcâiul, Rădescu trage din 18 metri central pe lângă bara din stânga

Min 83 Lazăr preia la 20 de metri central, așează în dreapta și trage pe poartă, fără probleme pentru Popescu

Min 84 ⇐⇒ Ultima schimbare la CS Mioveni. Iese Alexandru Iacob și intră Robert Gherghe