Vineri, Noiembrie 27, 2020

Dimensiune Text

Cauta in site

Et 10, 20/21: Farul - CS Mioveni 1-1

meci la farulEchipa noastră a remizat astăzi, 1-1, în deplasare, la Farul, într-un meci contând pentru etapa a 10-a a Ligii a II-a.

Galben-verzii au abordat foarte bine acest joc, venind cu un moral excelent după victoria de la Rapid de joi şi şi-au atins obiectivul, plecând de pe litoral, neînvinşi. Elevii lui Alexandru Pelici puteau chiar pleca cu toate punctele puse în joc, ratând şi cele mai mari ocazii ale partidei.

Gazdele au deschis scorul în minutul 20, prin Bălan, care a preluat în careul mic şi l-a învins pe Popescu cu unşut sub bară. În minutul 37, Işfan a şutat prin surprindere de la marginea careului, plasat, mingea lovind bara din drepta portarului. Egalarea a venit imediat după pauză, din penalty, Oancea obţinând lovitura de pedeapsă, după ce a fost faultat în careu, iar Rusu transformând-o, cu siguranţă.

În ultimul minut de prelungiri, Massaro insistă la o degajare a portarului, advers, îl blochează, rămâne în posesia balonului, reia la colţul scurt din cădere, dar Dur - Bozoancă revine şi respinge în corner, reparându-şi greşeala.

Cu punctul obţinut la Constanţa, CS Mioveni a acumulat 11 şi urcat temporar pe locul 9. Etapa următoare, echipa noastră va evolua pe propriul teren, sâmbătă, 7 noiembrie, de la ora 11.00, contra celor de la CSM Reşiţa.

# Farul - CS Mioveni 1-1 (1-0)

# Farul: Dur-Bozoancă – Băjan, M. Leca, V. Lică (Cărăruș 85′), D. Panait – Fl. Bălan, Bîrnoi, Antoche (cpt.), Al. Stoica (Greu 77′) – Banyoi, Măzărache (Ant. Cruceru 62′). Antrenor: Ianis Zicu

# Mioveni: Popescu – Oancea, Garutti, Burnea (cpt.), F. Constantin (Mar 36′) – Sz. Vereș, M. Chindriș (Sg. Negruț 80′) – Ișfan (D. Toma 80′), Velbrum (Massaro 70′), Coșereanu (Rădescu 70′) – Bg. Rusu. Antrenor: Alexandru Pelici

Cum s-au marcat golurile:

# 1-0, min 20: Bălan preia în marginea careului mic, de lângă Şerban şi şutează imparabil sub bară

# 1-1, min 50: Rusu egalează din penalty, lovitura de pedeapsă fiind obţinută de Oancea, care a fost faultat în careu de Măzărache

Cum s-a desfăşurat partida:

# Min 4: Işfan pătrunde pe dreapta în careu , trage cu stângul, dar este blocat

# Min 11: Bălan şutează de la 16 m de pe dreapta, Popescu reţine

# Min 20: 1-0!

# Min 26: Chindriş trage de la 25 m peste poartă

# Min 31: atac al Mioveniului purtat de Oancea, acesta îi pasează lui Coşereanu, care intră în careu pe stânga, driblează un adversar şi trage, dar portarul respinge cu greu

# Min 34: centrare Oancea de pe dreapta, mingea este deviată până la Chindriş, care trage de la 16 m central, din poziţie bună, dar un adversar intervine şi mingea iese în corner

# Min 37: bară pentru CS Mioveni, Işfan reia din prima de la marginea careului de pe dreapta, cu stângul, cu efect, mingea loveşte stâlpul porţii din dreapta lui Dur Bozoancă

# Min 43: Panait pătrunde pe stânga şi trage puternic, dar paralel cu linia porţii

# Min 45: Măzărache trage peste din careu, depe stânga

# Min 50: Coşereanu trage de la 16 m peste

# Min 51: 1-1!

# Min 54: Garutti reia defectuos cu capul, din careu, din poziţie excelentă, după un corner

# Min 64: Popescu respinge în lateral şutul lui Banyoi , de la 20 m

# Min 65: Cruceru trage peste de la 25m

# Min 68: Cruceru trage puţin peste din lovitură liberă de la 25 m

# Min 73: Panait trage de la 30 m peste

# Min 83: Antoche trage şi el peste de la 18 m central

# Min 90+3: Massaro blochează degajarea portarului, dar acesta revine şi respinge din plonjon şutul din prima al italianului, care putea marca daca alegea altă finalizare.