Marţi, Iulie 27, 2021

Dimensiune Text

Cauta in site

Et 16, 20/21: CSM Slatina - CS Mioveni 0-1

meci slatinaCS Mioveni s-a impus la limit?, cu 1-0, în deplasarea de la CSM Slatina, într-un meci care ar fi trebuit s? aib? loc ieri, de la ora 11:00, îns? a fost amânat mai întâi cu o or? ?i apoi pentru ast?zi, de la ora 13:00.

Ast?zi, terenul de joc de la Slatina n-a mai avut pic de z?pad? pe el, dup? ce organizatorii l-au cur??at ?i l-au pus la punct.

CS Mioveni a controlat jocul ?i în cele din urm? a reu?it s? deschid? scorul. La o faz? continu? de atac, Ionu? R?descu (82) a recuperat o minge blocat? ?i a ?utat de la 17 metri f?r? speran?e pentru Grecu. Vasile Gheorghe ?i Ianis Zicu au avut ?ansa lor s? egaleze în aceea?i faz?, în minutul 90, îns? n-au f?cut-o, iar CSM Slatina s-a recunoscut învins?.

Cu 23 de puncte, CS Mioveni a egalat ”U” Cluj ?i a urcat pe locul 8, având un golaveraj inferior fa?? de ardeleni, iar distan?a fa?? de ultimele dou? pozi?ii de play-off e de un punct. CSM Slatina a ajuns pe locul 18, antipenultimul, cu 13 puncte.

În runda urm?toare, a 17-a, CS Mioveni joac? sâmb?t?, de la ora 11:00, pe teren propriu, cu Fotbal Comuna Recea, iar CSM Satina joac? vineri, de la ora 17:30, în deplasare la ”U” Cluj.

CSM SLATINA – CS MIOVENI 0-1

CSM Slatina: Nic. Grecu – Bodri, Cr. Preda, M. Manea, Pis?ru – Vas. Gheorghe (cpt.), Dorin Toma – Oprescu (Doman 85), Nec?ulescu (Ceap? 85), Rogoveanu – Vlada (I. Stoica 65′)
Rezerve neutilizate: Velcu – Iana, Cotig?, Demici, Ov. Popescu, C-tin. Radu
Antrenor: Dinu Todoran

CS Mioveni: Ius. Popescu – Oancea (I?fan 60′), Gherghe (cpt.), Al. Iacob, Mar – Daniel Toma (Vere? 86′), Andr. Panait – R?descu, Bl?naru (Massaro 76′), ?erb?nic? – Bg. Rusu
Rezerve neutilizate: Ducan – Val. Cristea, , Co?ereanu, Tib. Coman, Seb. Ivan, Leo. Alexandrescu
Antrenor: Alexandru Pelici

♦Min 90+4 Final de meci. CS Mioveni câ?tig? cu 1-0 meciul cu CSM Slatina, prin golul marcat de Ioun? R?descu în minutul 82
♦Min 90+3 Centrare din stânga, Preda reia cu capul din 13 metri ?i Iustin Popescu prinde f?r? probleme
♦Min 90 Vasile Gheorghe prime?te în careu, fenteaz? în dreapta ?i trage din 10 metri pe centrul por?ii, Popescu respinge în fa??, direct la Ianis Stoica, aflat la 10 metri, care reia din c?dere în blocajul funda?ului din fa?a sa ?i mingea se duce peste transversal?
♦Min 86 ⇐⇒ Intr? Szilard Vere? ?i iese Daniel Toma, la CS Mioveni
♦Min 85 ⇐⇒ Dubl? schimbare la CSM Slatina. Ies Radu Nec?ulescu ?i David Oprescu ?i intr? Grigore Ceap? ?i C?t?lin Doman
♦Min 82 0-1 I?fan centreaz? din dreapta, mingea e respins? în stânga, ?erb?nescu preia în careu ?i trage în blocajul unui funda?, mingea revine în centru, iar Ionu? R?descu preia ?i trage din 17 metri central lâng? bara din stânga. Grecu a plonjat, îns? n-a ajuns la minge
♦Min 76 ⇐⇒ La CS Mioveni, Davide Massaro intr? în locul lui ?tefan Bl?naru
♦Min 70 Ianis Stoica bate mult peste poart? o lovitur? liber? de la 20 de metri u?or lateral stânga
♦Min 68 Rogoveanu prime?te u?or în stânga careului, fenteaz? în ambele p?r?i adversarul din fa?a sa ?i trage din 13 metri la un metru peste poart?
♦Min 65 CS Mioveni are posesia în acest meci
♦Min 65 ⇐⇒ Intr? Ianis Stoica în locul lui Marian Vlada, la CSM Slatina
♦Min 60 ⇐⇒ Schimbare la CS Mioveni. Iese Dorinel Oancea ?i intr? Mihai I?fan
♦Min 46 S-a reluat jocul
♦Min 45 Pauz? la Slatina. CSM Slatina ?i CS Mioveni sunt la egalitate, scor 0-0, dup? o prim? repriz? modest?, cât s-a jucat din ea ast?zi
♦Min 43 Dup? un atac continuu al Slatinei, mingea ajunge în fa?a careului la Marian Manea, care trage din prima din 17 metri, îns? o face slab, mult în stânga por?ii
♦Min 31 Dup? o centrare din dreapta, Mar se demarc? excelent în careu, preia ?i, din postura de unu la unu cu Grecu, nu îl poate învinge pe portar din 7 metri central
♦Terenul este perfect de joc, dup? ce ieri era acoperit complet cu un strat destul de gros de z?pad?

Stiri Judo

• 4 judocani au clubului nostru, preg?ti?i de antrenorul Verginel Popescu...
  • În aceste zile se desf??oar? la Poiana Bra?ov, Campionatul Na?ional...
  • Campion Național la Judo - veterani, de la CS Mioveni Clubul nostru are din week-end un campion național și la Judo -...