Dimensiune Text

Cauta in site

Box

Box: Locul 3 la Centura de Aur

site box dumitru 22Pugilistul clubului nostru, Marius Dumitru, a obţinut în week-end, locul 3, la Centura de Aur, competiţie rezervată seniorilor şi desfăşurată la Braşov.

Boxeurul legitimat la CS Mioveni a concurat la categoria 75 kg, şi a fost învins în semifinale de un sportiv din Republica Moldova, care a participat până acum la Campionatele Europene şi Mondiale.

"Marius Dumitru s-a comportat foarte bine. A pierdut în faţa unui boxeur cu experienţă" a declarat la finalul concursului antrenorul său, Daniel Preda.

Sportivul de la CS Mioveni a participat la concursul de la Iaşi, după ce în primăvară a câştigat Cupa României la Bacău.

Box: Locul 1 la Cupa României

sigla mioveni pt site bunaBoxeurul Marius Dumitru, lgitimat la clubul nostru, a oținut astăzi locul 1 și medalia de aur la Cupa României pentru Seniori.

Sportivul galben-verde are 20 de ani și a participat la categoria 75 de kilograme. Marius Dumitru este antrenat de Daniel Preda și în anii trecuți a obținut medalia de bronz la Cupa României, medalia de argint și cea de bronz  la Campionatele Naționale de tineret și juniori și multe alte medalii la competițiile interne.

"Marius Dumitru este un sportiv de perspectiva. Locul 1 de la Bacau este absolut meritat. A vut trei meciuri, toate castigate la puncte" ne-a spus antrenorul Preda.

Box: Bronz la Campionatele Nationale de Seniori

box dumitruPugilistul Mihai Marius Dumitru a ob?inut acum dou? zile medalia de bronz la Campionatele Na?ionale de Box pentru Seniori de la Târgu Mure?.

Competi?ia s-a desf??urat în perioada 5-8 septembrie, ?i a reprezentat primul campionat na?ional de seniori la care Dumitru a participat. Pentru boxeur-ul de 18 ani al clubului nostru urmeaz? în perioada urm?toare o participare la Turneul de Speran?e Olimpice, care este o selec?ie pentru lotul na?ional. Dumitru este multiplu medaliat în anii preceden?i la competi?iile la care a partcipat, acesta ob?inând locul 2 la tineret ?i locul 3 la speran?e olimpice în 2014, locul 3 la tineret în 2013 ?i tot locul 3 la juniori în 2012.

box dumitru 1“Este un sportiv cu care am ob?inut medalii an de an de când a participat la competi?iile pentru copii, juniori ?i tineret. Dumitru promite ?i aceasta a fost prima competi?ie de seniori la care a participat ?i iat? c? a ob?inut o medalie” ne-a spus antrenorul Liviu Ungureanu.

Sec?ia de Box a CS Mioveni îl are ca antrenor pe Liviu Ungureanu ?i are în componen?? 10 sportivi care concureaz? în competi?ii la tineret, juniori ?i cade?i, dar pe Mihai Dumitru, la seniori.

Box: Cinci medaliaţi la Cupa Oraşului Mioveni

sigla mioveni pt site bunaLa prima ediţie a Cupei Oraşului Mioveni la box, desfăşuratş în Sala de Sport a Şcolii Liviu Rebreanu, competiţie organizată de CS Mioveni în colaborare cu Primăria şi CL Mioveni, mai mulţi pugilişti ai clubului nostru au fost premiaţi.

Citeşte mai mult: Box: Cinci medaliaţi la Cupa Oraşului Mioveni