Cauta in site

Judo

Judoka CS Mioveni, în turneu în Serbia

judo 4 copii

Secția de judo a CS Mioveni va trimite la sfârșitul acestei săptămâni, patru sportivi într-un turneu la Belgrad - Serbia, acolo unde sunt așteptați judokani din opt țări europene.

Citeşte mai mult: Judoka CS Mioveni, în turneu în Serbia

Judo: 10 medalii la Cupa Râmnicului

judo bun 1În perioada 8 – 9 aprilie 2015, judoka de la CS Mioveni au participat la cea de-a VII-a ediție a „Cupei Râmnicului la Judo”, competiție desfășurată la Râmnicu Vâlcea și care a reunit peste 400 de sportivi din țară.

Sportivii CS Mioveni, antrenați de către Verginel Popescu au obținut, nu mai puțin de 10 medalii, trei de aur, patru de argint și trei de bronz:
Roxana Oprea (40 kg –U14 și U15) - două locuri 1;
Vlad Cîrciumaru (50 kg – U15) - locul 3.

Judo: 4 medalii în Albania

judo bunSportivii din cadrul secției de judo a CS Mioveni au participat la începutul acestei luni la un Turneu Balcanic desfășurat în Scodra - Albania. Aici, judoka pregătiți de Verginel Popescu au obținut rezultate foarte bune.

Competiția a reunit peste 200 de judokani din zona Balcanilor, mai precis din România, Albania, Macedonia, Bulgaria, Muntenegru și Kosovo. CS Mioveni a obținut un număr de patru medalii, una de aur, prin Ionuţ Tănase (30 kg – U12) și trei de argint, prin Alexandra Pîrvu (32 kg – U12), Victor Sandu (27 kg – U12) și Aleina Porumb (63 kg – U18).

Tot la începutul lunii, dar la Ploieşti, a avut loc etapa de zonă a Campionatului Naţional Under 15. CS Mioveni a reuşit să se califice în etapa finală care va avea loc la Miercurea Ciuc patru sportivi:

1. Oprea Roxana - loc 1 - categoria 40 kg.

2. Facaeru Alina - loc 2 - cat. 36 kg.
3. Petrescu Eduard - loc 3 - cat. 42 kg.
4. Carciumaru Vlad - loc 3 - cat. 55 kg.

Judo: 4 medalii la Etapa Zonală de la Piteşti

judo cupa 7Duminică, patru sportivi ai secţiei de judo a CS Mioveni au participat la Piteşti, la Etapa Zonală  - Euroregiune, la Judo Under 16.

Citeşte mai mult: Judo: 4 medalii la Etapa Zonală de la Piteşti

Judo: Lavinia Lioveanu - vicecampioană la CN - U 23

sigla mioveni pt site bunaSportiva Lavinia Lioveanu a obţinut o nouă medalie în week-end. Tânăra judoka legitimată la CS Mioveni a participat la Campionatele Naţionale Under 23 de la Oradea, câştigând medalia de argint la categoria 63 Kg.

Citeşte mai mult: Judo: Lavinia Lioveanu - vicecampioană la CN - U 23