Vineri, Noiembrie 17, 2017
   
Dimensiune Text

Cauta in site

Judo

Judo: Două medalii la CN Under 16, de la Sibiu

judo puscatu facaeru opreaÎn week-end, patru sportivi ai secţiei de Judo a clubului CS Mioveni, au participat, însoţiţi de antrenorul Verginel Popescu, la Sibiu, la Campionatele Naţionale Under 16.


Este vorba de Paul Puşcatu, Alina Făcăeru, Roxana Oprea şi Eduard Gîtej. Dintre aceştia, Paul Puşcatu a obţinut locul 3 la categoria 38 kg, Alina Făcăeru - tot locul 3 la categoria 44 kg, în timp ce Roxana Oprea s-a clasat a cincea la categoria 48 kg. 

 

 

Judo: Locul 3 la CN Under 18

judo petrescu eduardSportivul secţiei noastre de judo, Eduard Petrescu a obţinut în week-end locul 3 la Campionatele Naţionale Under 18, desfăşurate la Suceava.


Tânărul judoka legitimat la CS Mioveni a participat la categoria 50 kg.

Antrenorul Verginel Popescu i-a mai avut înscrişi în concurs şi pe Vlad Cîrciumaru, Sorina Popescu şi Roxana Oprea, însă aceştia nu au reuşit clasări pe podium.

   

Judo: 3 medalii de argint la Ne-Waza

judo23Opt judoka ai clubului CS Mioveni au participat, zilele trecute, la finala Campionatului Naţional de Ne-waza Under 12, 14 şi 16 ani, competiţie care a avut loc la Turnu Severin.


La finalul întrecerii, sportivii clubului nostru au reuşind să obţină trei medalii. Astfel, au ajuns în finale, dar le-au pierdut, clasându-se pe locul 2, Elida Purcaru (40 kg U 12), Alexandra Pîrvu (36 kg U 14) şi Eduard Petrescu (50 kg U 16). Clubul CS Mioveni, unde antrenor al secţiei de judo este Verginel Popescu a mai fost reprezentată şi de Alina Făcăieru (48 kg loc 5), Paul Puşcatu (38 kg locul 7), Vlad Brezeanu, Eduard Gîtej şi Ionuţ Tănase.

„A fost o competiţie destul de grea, dar am avut o comportare mai mult decît bună“, a concluzionat antrenorul Verginel Popescu, la finalul întrecerii care a adunat la start peste 400 de sportivi de la 30 de cluburi din ţară.  

Pentru judoka clubului nostru următoarea competiţie va avea loc pe 15 octombrie, la Turnu Severin - Finala Campionatului Naţional Ne-waza U 11, U 13, U15. 

   

Judo: 14 medalii la Cupa Drobeta

judo severinLa sfârşitul săptămânii trecute a avut loc la Tr Severin, a XXX-a ediţie a Cupei Drobeta la Judo, competiţie rezervată fetelor şi băieţilor, juniori U12-U18 dar şi seniori. Reprezentanţii clubului nostru au obţinut aici 14 medalii.

Citeşte mai mult: Judo: 14 medalii la Cupa Drobeta

   

Judo: Trei medalii la Arad

judo aradÎn week-end s-a desfăşurat la Arad Campionatul Naţional de Judo - Individual - Copii, U 12 şi U 13. La această competiţie, CS Dacia Mioveni a fost reprezentată de patru sportivi,

Citeşte mai mult: Judo: Trei medalii la Arad

   

Pagina 1 din 6

Meciul Urmator

  • Meciul Urmator
  • Ultimul Meci

CS MIOVENI   Hermannstadt

csmioveni logo mic

 ball_3_anim

Logo FC Hermannstadt copy

DATA: 20 Nov. 2017, Ora: 18.00, Liga 2, Etapa 18, Digi Sport 1

CS MIOVENI - Sportul Snagov

csmioveni logo mic

ball_3_anim

silgla snagov copy

Scor final 2 - 2
(1-0)
Data 11 Nov. 2017, Liga 2, Etapa 17

Urmatorul Meci in

Neprogramat

Clasament si Rezultate

  • Clasament
  • Rezultate

 
Echipa J V E Î G P
1 Hermannstadt 17 12 4 1 29-9 40
2 Dunărea Călăraşi 17 12 3 2 33-13 39
3
Chindia Târgovişte 17 10 5 2 37-7 35
4
Academica Clinceni 17 8 5 4 25-21 29
5
ASA Tg Mureş 17 8 4 5 34-27 28
6
CS Afumaţi 17 8 4 5 18-13 28
7
ASU Poli Timişoara 17 8 3 6 22-20 27
8
CS MIOVENI 17 6 5 6 25-24 23
9 Sportul Snagov 17 6 5 6 14-13 23
10
FC Argeş 17 5 7 5 18-14 22
11
Ripensia Timişoara 17 5 6 6 36-21 21
12
Olimpia Satu Mare 17 6 2 9 17-28 20
13
Metaloglobus 17 5 4 8 17-23 19
14
UTA 17 4 6 7 20-21 18
15 Dacia Unirea Brăila 17 4 5 8 37-35 17
16 Pandurii Tg Jiu 17 3 8 6 22-24
17
17 CS Baloteşti 17 4 5 8 21-31 17
18 Luceafărul Oradea 17 4 4 9 23-30 16
19 Foresta Suceava 17 4 2 11 12-57
14
20 Ştiinţa MIroslava 17  3  3 11 15-44 12

Rezultate Etapa 17  2017/2018
Echipa Scor Echipa
11. 11. 2017
CS MIOVENI 2-2 Sportul Snagov
CS Baloteşti 2-0 Metaloglobus
CS Afumaţi 0-0 Chindia Târgovişte
Olimpia Satu Mare 3-2 Dacia Unirea Brăila
UTA 1-2
ASA Tg Mureş
Pandurii Tg Jiu 1-1 Ripensia Timişoara
Ştiinţa Miroslava 0-1
Foresta Suceava
Dunărea Călăraşi 2-1 FC Argeş
Hermannstadt 2-0 Academica Clinceni 
ASU Poli Timişoara 2-0 Luceafărul Oradea

 

Imnul CS Mioveni

Obtener Plugin Flash para visualizar este reproductor

Stiri Judo

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Stiri Tenis de Masa

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Stiri Box

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Parteneri

15045805 2161989957360330 1609235034 n