Vineri, Martie 24, 2017
   
Dimensiune Text

Cauta in site

Judo

Judo: Două medalii la CN Under 16, de la Sibiu

judo puscatu facaeru opreaÎn week-end, patru sportivi ai secţiei de Judo a clubului CS Mioveni, au participat, însoţiţi de antrenorul Verginel Popescu, la Sibiu, la Campionatele Naţionale Under 16.


Este vorba de Paul Puşcatu, Alina Făcăeru, Roxana Oprea şi Eduard Gîtej. Dintre aceştia, Paul Puşcatu a obţinut locul 3 la categoria 38 kg, Alina Făcăeru - tot locul 3 la categoria 44 kg, în timp ce Roxana Oprea s-a clasat a cincea la categoria 48 kg. 

 

 

Judo: Locul 3 la CN Under 18

judo petrescu eduardSportivul secţiei noastre de judo, Eduard Petrescu a obţinut în week-end locul 3 la Campionatele Naţionale Under 18, desfăşurate la Suceava.


Tânărul judoka legitimat la CS Mioveni a participat la categoria 50 kg.

Antrenorul Verginel Popescu i-a mai avut înscrişi în concurs şi pe Vlad Cîrciumaru, Sorina Popescu şi Roxana Oprea, însă aceştia nu au reuşit clasări pe podium.

   

Judo: 3 medalii de argint la Ne-Waza

judo23Opt judoka ai clubului CS Mioveni au participat, zilele trecute, la finala Campionatului Naţional de Ne-waza Under 12, 14 şi 16 ani, competiţie care a avut loc la Turnu Severin.


La finalul întrecerii, sportivii clubului nostru au reuşind să obţină trei medalii. Astfel, au ajuns în finale, dar le-au pierdut, clasându-se pe locul 2, Elida Purcaru (40 kg U 12), Alexandra Pîrvu (36 kg U 14) şi Eduard Petrescu (50 kg U 16). Clubul CS Mioveni, unde antrenor al secţiei de judo este Verginel Popescu a mai fost reprezentată şi de Alina Făcăieru (48 kg loc 5), Paul Puşcatu (38 kg locul 7), Vlad Brezeanu, Eduard Gîtej şi Ionuţ Tănase.

„A fost o competiţie destul de grea, dar am avut o comportare mai mult decît bună“, a concluzionat antrenorul Verginel Popescu, la finalul întrecerii care a adunat la start peste 400 de sportivi de la 30 de cluburi din ţară.  

Pentru judoka clubului nostru următoarea competiţie va avea loc pe 15 octombrie, la Turnu Severin - Finala Campionatului Naţional Ne-waza U 11, U 13, U15. 

   

Judo: 14 medalii la Cupa Drobeta

judo severinLa sfârşitul săptămânii trecute a avut loc la Tr Severin, a XXX-a ediţie a Cupei Drobeta la Judo, competiţie rezervată fetelor şi băieţilor, juniori U12-U18 dar şi seniori. Reprezentanţii clubului nostru au obţinut aici 14 medalii.

Citeşte mai mult: Judo: 14 medalii la Cupa Drobeta

   

Judo: Trei medalii la Arad

judo aradÎn week-end s-a desfăşurat la Arad Campionatul Naţional de Judo - Individual - Copii, U 12 şi U 13. La această competiţie, CS Dacia Mioveni a fost reprezentată de patru sportivi,

Citeşte mai mult: Judo: Trei medalii la Arad

   

Pagina 1 din 6

Meciul Urmator

  • Meciul Urmator
  • Ultimul Meci

CS MIOVENI   CS Baloteşti

csmioveni logo mic

 ball_3_anim

CS Balotesti logo copy

DATA: 25 Mar. 2017, Ora: 11,00, Liga 2, Et. 26

ASU Poli Timişoara - CS MIOVENI

stema ASU poli Timisoara 93 X117

ball_3_anim

csmioveni logo mic

Scor final 1 - 2
(1-2)
Data 18 Mar. 2017, Liga 2, Et. 25

Urmatorul Meci in

Neprogramat

Clasament si Rezultate

  • Clasament
  • Rezultate

 
Echipa J V E Î G P
1 Juventus Bucureşti 22 17 3 2 42-10 54
2 UTA BD 23 14 3 6 43-25 45
3
FC Braşov 23 13 6 4 38-21 45
4
Sepsi Sf Gheorghe 22 13 5 4 38-21 44
5
Olimpia Satu Mare 22 12 5 5 33-20 41
6
CS MIOVENI 23 12 5 6 30-18 41
7
Chindia Târgovişte 22 12 2 8 35-24 38
8
Dacia Unirea Brăila 22 9 4 9 24-27 31
9 CS Afumaţi 22 8 4 10 24-26 28
10
Dunărea Călăraşi  22 7 7 8 28-31 28
11
Luceafărul Oradea 23 8 3 12 26-27 27
12
Foresta Suceava 22 8 3 11 34-40 27
13
Academica Clinceni 22 8 3 11 34-42 27
14
ASU Poli Timişoara 23 6 6 11 30-39 24
15 CS Baloteşti 22 6 5 11 28-38 23
16 CSM Rm Vâlcea 22 4 6 12 16-34
18
17 Metalul Reşiţa 23 4 1 18 22-52 13
18 Unirea Tărlungeni 22 2 5 15 15-45 11
19 ACS Berceni 0 0 0 0 0-0
0
20 Şoimii Pâncota  0  0  0 0 0-0 0

Rezultate Etapa 25  2016/2017
Echipa Scor Echipa
18. 03. 2017
ASU Poli Timişoara 1-2 CS MIOVENI
Olimpia Satu Mare 0-1 CS Afumaţi
CSM Rm Vâlcea 0-3 Academica Clinceni
CS Baloteşti 3-1 Metalul Reşiţa
Dunărea Călăraşi 3-2
Luceafărul Oradea
Juventus Bucureşti 3-1 Sepsi Sf Gheorghe
Unirea Tărlungeni -
Şoimii Pâncota
Dacia Unirea Brăila - a stat
Chindia Tâgovişte 2-1 Foresta Suceava
UTA BD 1-2 FC Braşov

 

Imnul CS Mioveni

Obtener Plugin Flash para visualizar este reproductor

Stiri Judo

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Stiri Tenis de Masa

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Stiri Box

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Parteneri

15045805 2161989957360330 1609235034 n