Vineri, Decembrie 15, 2017
   
Dimensiune Text

Cauta in site

Judo

judo bun 1În perioada 8 – 9 aprilie 2015, judoka de la CS Mioveni au participat la cea de-a VII-a edi?ie a „Cupei Râmnicului la Judo”, competi?ie desf??urat? la Râmnicu Vâlcea ?i care a reunit peste 400 de sportivi din ?ar?.


Sportivii CS Mioveni, antrena?i de c?tre Verginel Popescu au ob?inut, nu mai pu?in de 10 medalii, trei de aur, patru de argint ?i trei de bronz: 
Victor Sandu (27 kg - U12) - locul 3;
Remus Dumitru (27 kg – U12) - locul 3;
Matei Costescu (50 kg - U15) - locul 2;
Alexandra Pîrvu (32 kg - U12) - locul 1;
Elida Purcaru (32 kg – U12) - locul 2;
Alina F?c?eru (36 kg – U14 ?i U15) – dou? locuri 2;
Roxana Oprea (40 kg –U14 ?i U15) - dou? locuri 1;
Vlad Cîrciumaru (50 kg – U15) - locul 3.

 

judo bunSportivii din cadrul sec?iei de judo a CS Mioveni au participat la începutul acestei luni la un Turneu Balcanic desf??urat în Scodra - Albania. Aici, judoka preg?ti?i de Verginel Popescu au ob?inut rezultate foarte bune. 


Competi?ia a reunit peste 200 de judokani din zona Balcanilor, mai precis din România, Albania, Macedonia, Bulgaria, Muntenegru ?i Kosovo. CS Mioveni a ob?inut un num?r de patru medalii, una de aur, prin Ionu? T?nase (30 kg – U12) ?i trei de argint, prin Alexandra Pîrvu (32 kg – U12), Victor Sandu (27 kg – U12) ?i Aleina Porumb (63 kg – U18).

Tot la începutul lunii, dar la Ploie?ti, a avut loc etapa de zon? a Campionatului Na?ional Under 15. CS Mioveni a reu?it s? se califice în etapa final? care va avea loc la Miercurea Ciuc patru sportivi: 

1. Oprea Roxana - loc 1 - categoria 40 kg.

2. Facaeru Alina - loc 2 - cat. 36 kg.
3. Petrescu Eduard - loc 3 - cat. 42 kg.
4. Carciumaru Vlad - loc 3 - cat. 55 kg.

   

Judo: 4 medalii la Etapa Zonal? de la Pite?ti

judo cupa 7Duminic?, patru sportivi ai sec?iei de judo a CS Mioveni au participat la Pite?ti, la Etapa Zonal?  - Euroregiune, la Judo Under 16.

Citeşte mai mult: Judo: 4 medalii la Etapa Zonal? de la Pite?ti

   

Judo: Lavinia Lioveanu - vicecampioan? la CN - U 23

sigla mioveni pt site bunaSportiva Lavinia Lioveanu a ob?inut o nou? medalie în week-end. Tân?ra judoka legitimat? la CS Mioveni a participat la Campionatele Na?ionale Under 23 de la Oradea, câ?tigând medalia de argint la categoria 63 Kg.

Citeşte mai mult: Judo: Lavinia Lioveanu - vicecampioan? la CN - U 23

   

Judo: Medalia?ii clubului la Cupa Mioveni

judo cupa 123 de medalii a ob?inut clubul nostru la prima edi?ie a Cupei Mioveni la Judo, 6 de aur, 9 de argint ?i 8 de bronz.
Concursul s-a desf??urat duminic? n Sala de Sport a ?colii Liviu Rebreanu

Citeşte mai mult: Judo: Medalia?ii clubului la Cupa Mioveni

   

Pagina 3 din 6

Meciul Urmator

  • Meciul Urmator
  • Ultimul Meci

Olimpia Satu Mare   CS MIOVENI

sigla Olimpia Satu Mare logo copy

 ball_3_anim

csmioveni logo mic

DATA: 22 Feb. 2018, Ora: 11.00, Liga 2, Etapa 22

CS MIOVENI - Dunărea Călăraşi

csmioveni logo mic

ball_3_anim

dunarea calarasi copy

Scor final 1 - 3
(1-0)
Data 8 Dec. 2017, Liga 2, Etapa 21

Urmatorul Meci in

Neprogramat

Clasament si Rezultate

  • Clasament
  • Rezultate

 
Echipa J V E Î G P
1 Dunărea Călăraşi 21 15 4 2 43-16 49
2 Hermannstadt 20 14 6 1 35-10 48
3
Chindia Târgovişte 21 12 6 3 44-12 42
4
CS Afumaţi 21 11 5 5 24-14 38
5
ASU Poli Timişoara 21 11 3 7 29-23 36
6
Academica Clinceni 21 10 5 6 34-29 35
7
FC Argeş 21 9 7 5 28-16 34
8
ASA Tg Mureş 21 9 4 8 40-41 31
9 CS MIOVENI 21 7 6 8 31-30 27
10
Sportul Snagov 21 7 5 9 16-19 26
11
Ripensia Timişoara 21 6 7 8 42-32 25
12
UTA 21 6 7 8 26-26 25
13
Ştiinţa Miroslava 21 6 4 11 28-46 22
14
Luceafărul Oradea 21 5 6 10 31-38 21
15 Metaloglobus 21 5 5 11 17-29 20
16 CS Baloteşti 21 5 5 11 24-42
20
17 Foresta Suceava 21 6 2 13 21-63 20
18 Dacia Unirea Brăila 21 4 6 11 45-48 18
19 Pandurii Tg Jiu 21 3 9 9 27-37
18
20 Olimpia Satu Mare 21  7  2 12 22-37 15

Rezultate Etapa 21  2017/2018
Echipa Scor Echipa
9. 12. 2017
CS MIOVENI 1-3 Dunărea Călăraşi
CS Baloteşti 1-0 Sportul Snagov
Academica Clinceni 4-1 Olimpia Satu Mare
Metaloglobus 0-0 UTA
Dacia Unirea Brăila 1-4
Ştiinţa Miroslava
ASA Tg Mureş 2-5 Foresta Suceava
Ripensia Timişoara 4-4
Luceafărul Oradea
Hermannstadt 0-0 CS Afumaţi
FC Argeş 2-0 ASU Poli Timişoara
Chindia Târgovişte 1-0 Pandurii Tg Jiu

 

Imnul CS Mioveni

Obtener Plugin Flash para visualizar este reproductor

Stiri Judo

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Stiri Tenis de Masa

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Stiri Box

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Parteneri

15045805 2161989957360330 1609235034 n