Joi, Octombrie 19, 2017
   
Dimensiune Text

Cauta in site

Judo

judo bun 1În perioada 8 – 9 aprilie 2015, judoka de la CS Mioveni au participat la cea de-a VII-a edi?ie a „Cupei Râmnicului la Judo”, competi?ie desf??urat? la Râmnicu Vâlcea ?i care a reunit peste 400 de sportivi din ?ar?.


Sportivii CS Mioveni, antrena?i de c?tre Verginel Popescu au ob?inut, nu mai pu?in de 10 medalii, trei de aur, patru de argint ?i trei de bronz: 
Victor Sandu (27 kg - U12) - locul 3;
Remus Dumitru (27 kg – U12) - locul 3;
Matei Costescu (50 kg - U15) - locul 2;
Alexandra Pîrvu (32 kg - U12) - locul 1;
Elida Purcaru (32 kg – U12) - locul 2;
Alina F?c?eru (36 kg – U14 ?i U15) – dou? locuri 2;
Roxana Oprea (40 kg –U14 ?i U15) - dou? locuri 1;
Vlad Cîrciumaru (50 kg – U15) - locul 3.

 

judo bunSportivii din cadrul sec?iei de judo a CS Mioveni au participat la începutul acestei luni la un Turneu Balcanic desf??urat în Scodra - Albania. Aici, judoka preg?ti?i de Verginel Popescu au ob?inut rezultate foarte bune. 


Competi?ia a reunit peste 200 de judokani din zona Balcanilor, mai precis din România, Albania, Macedonia, Bulgaria, Muntenegru ?i Kosovo. CS Mioveni a ob?inut un num?r de patru medalii, una de aur, prin Ionu? T?nase (30 kg – U12) ?i trei de argint, prin Alexandra Pîrvu (32 kg – U12), Victor Sandu (27 kg – U12) ?i Aleina Porumb (63 kg – U18).

Tot la începutul lunii, dar la Ploie?ti, a avut loc etapa de zon? a Campionatului Na?ional Under 15. CS Mioveni a reu?it s? se califice în etapa final? care va avea loc la Miercurea Ciuc patru sportivi: 

1. Oprea Roxana - loc 1 - categoria 40 kg.

2. Facaeru Alina - loc 2 - cat. 36 kg.
3. Petrescu Eduard - loc 3 - cat. 42 kg.
4. Carciumaru Vlad - loc 3 - cat. 55 kg.

   

Judo: 4 medalii la Etapa Zonal? de la Pite?ti

judo cupa 7Duminic?, patru sportivi ai sec?iei de judo a CS Mioveni au participat la Pite?ti, la Etapa Zonal?  - Euroregiune, la Judo Under 16.

Citeşte mai mult: Judo: 4 medalii la Etapa Zonal? de la Pite?ti

   

Judo: Lavinia Lioveanu - vicecampioan? la CN - U 23

sigla mioveni pt site bunaSportiva Lavinia Lioveanu a ob?inut o nou? medalie în week-end. Tân?ra judoka legitimat? la CS Mioveni a participat la Campionatele Na?ionale Under 23 de la Oradea, câ?tigând medalia de argint la categoria 63 Kg.

Citeşte mai mult: Judo: Lavinia Lioveanu - vicecampioan? la CN - U 23

   

Judo: Medalia?ii clubului la Cupa Mioveni

judo cupa 123 de medalii a ob?inut clubul nostru la prima edi?ie a Cupei Mioveni la Judo, 6 de aur, 9 de argint ?i 8 de bronz.
Concursul s-a desf??urat duminic? n Sala de Sport a ?colii Liviu Rebreanu

Citeşte mai mult: Judo: Medalia?ii clubului la Cupa Mioveni

   

Pagina 3 din 6

Meciul Urmator

  • Meciul Urmator
  • Ultimul Meci

CS MIOVENI   FC Argeş

csmioveni logo mic

 ball_3_anim

sigla fc arges

DATA: 21 Oct. 2017, Ora: 16.00, Liga 2, Etapa 13, Digi Sport 1

Dacia Unirea Brăila - CS MIOVENI

sigla dacia un braiala

ball_3_anim

csmioveni logo mic

Scor final 2 - 2
(2-0)
Data 14 Oct. 2017, Liga 2, Etapa 12

Urmatorul Meci in

Neprogramat

Clasament si Rezultate

  • Clasament
  • Rezultate

 
Echipa J V E Î G P
1 Hermannstadt 12 9 2 1 21-7 29
2 Dunărea Călăraşi 12 9 1 2 25-10 28
3
Chindia Târgovişte 12 7 3 2 28-6 24
4
Academica Clinceni 12 6 4 2 20-15 22
5
CS MIOVENI 12 6 3 3 22-15 21
6
ASA Tg Mureş 12 5 4 3 22-18 19
7
ASU Poli Timişoara 12 6 1 5 16-16 19
8
Ripensia Timişoara 12 5 2 5 32-15 17
9 FC Argeş 12 4 5 3 15-10 17
10
Sportul Snagov 12 4 4 4 8-7 16
11
CS Afumaţi 12 4 4 4 11-13 16
12
Dacia Unirea Brăila 12 4 3 5 30-24 15
13
Pandurii Tg Jiu 12 3 5 4 18-17 14
14
Olimpia Satu Mare 12 4 1 7 8-19 13
15 Metaloglobus 12 3 3 6 14-17 12
16 UTA 12 2 5 5 10-13
11
17 Ştiinţa Miroslava 12 3 2 7 14-37 11
18 CS Baloteşti 12 2 4 6 13-19 10
19 Foresta Suceava 12 2 2 8 8-49
8
20 Luceafărul Oradea 12  1  4 7 15-23 7

Rezultate Etapa 12  2017/2018
Echipa Scor Echipa
14. 10. 2017
Dacia Unirea Brăila 2-2 CS MIOVENI
Sportul Snagov 0-0 Pandurii Tg Jiu
Ştiinţa Miroslava 2-1 Olimpia Satu Mare
Foresta Suceava 0-2 Dunărea Călăraşi
Luceafărul Oradea 1-2
CS Afumaţi
Ripensia Timişoara 1-2 CS Baloteşti
Chindia Târgovişte 3-0
Metaloglobus
FC Argeş 1-1 Academica Clinceni
ASU Poli Timişoara 2-1 UTA 
ASA Tg Mureş 2-2 Hermannstadt 

 

Imnul CS Mioveni

Obtener Plugin Flash para visualizar este reproductor

Stiri Judo

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Stiri Tenis de Masa

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Stiri Box

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Parteneri

15045805 2161989957360330 1609235034 n