Dimensiune Text

Cauta in site

Tenis

Tenis de masă: Semifinala cu Steaua se joacă la Mioveni

tenis cazacuCalificată de pe primul loc al clasamentului Superligii Masculine la Tenis de Masă în faza superioară a competiţiei, CS Mioveni va întâlni Steaua în semifinale.

Cele două cluburi au căzut de acord c atât turul cât şi returul să se dispute la Mioveni, în Sala de Sport a Şcolii Liviu Rebreanu, pe data de 5 aprilie. Primul meci va începe la ora 11.00, în timp ce al doilea la ora 17.00.

Steaua a ajuns în semifinale, de pe locul 4.

Tenis de masă: Cazacu, locul 3 la Campionatele Naţionale

tenis cazacu locul 3Alexandru Cazacu a ocupat locul 3, luând medalia de bronz la Campionatul Naţional Individual de tenis de masă, desfăşurat în week-end la Buzău.

Tenismanul clubului nostru a pierdut în semifinală în faţa lui Ovidiu Ionescu, cel care de altfel, a luat şi anul acesta titlul naţional şi care este în momentul de faţă vicecampion european. Cazacu a câştigat grupa în care a fost repartizat şi apoi a mai învins în alte două partide, după care a fost învins de Ionescu. În finala Campionatului Naţional campionul l-a învins pe Rareş Şipoş, fost tenisman al clubului nostru. La concursul de la Buzău au participat pentru 50 sportivi.

Un alt jucător al CS Mioveni, Lucian Munteanu a participat şi el la acest Campionat naţional, câştigând grupa şi apoi fiind eliminat.

Pentru jucătorii de tenis de masă ai clubului nostru urmează acum semifinala Superligii, cu Steaua, care a ocupat locul 4 la finalul sezonului regulat. Turul şi returul semifinalei sunt programate în perioada 1-14 aprilie.

Tenis de masă: Victorie şi în ultimul meci din retur

tenis echipa bunEchipa noastră a obţinut o victorie şi în al 7-lea meci disputat în acest retur de Superligă, la Buzău.

Galben-verzii au încheiat astfel, neînvinşi şi partea a doua a sezonului regulat. La finalul acestuia Alexandru Cazacu, Lucian Munteanu şi Hampus Soderlund ocupă în clasament locul 1.

CS TT Pristavu - CS Mioveni 1-5
# Chiriţă - Soderlund 1-3 (11-7, 8-11, 6-11, 4-11)
# Spelbuş - Munteanu 3-1 (8-11, 11-4, 12-10, 15-13)
# Manole - Cazacu 0-3 (10-12, 9-11, 5-11)
# Spelbuş - Soderlund 1-3 (11-9, 9-11, 8-11, 4-11)
# Chiriţă Cazacu 0-3 (9-11, 2-11, 5-11)
# Manole - Munteanu 1-3 (11-8, 5-11, 6-11, 9-11)

Tenis de masă: Galben-verzii au câştigat primele 6 meciuri

tenis cazacuEchipa noastră de tenis de masă a continuat, joi, parcursul fără greşeală, la Buzău, în returul Superligii Masculine.

Astfel, după victoriile cu 5-0 cu Gloria Bistriţa, Pristavu Câmpulung, Top Star Constanţa şi Politehnica Cluj Napoca, ieri Cazacu, Munteanu şi Soderlund au câştigat cu acelaşi scor, 5-4, întâlnirile cu Steaua Bucureşti şi Odorheiu Secuiesc.

La ceastă oră se joacă ultima partidă, cu CS Pristavu TT Câmpulung.

CSA Steaua Bucureşti - CS Mioveni 4-5
# Movileanu - Soderlund 3-1 (11-9, 6-11, 11-6, 11-6)
# Bujor - Munteanu 1-3 (11-7, 7-11, 9-11, 8-11)
# Mladin - Cazacu 3-1 (11-9, 5-11, 11-8, 11-8)
# Bujor - Soderlund 0-3 (7-11, 3-11, 6-11)
# Movileanu - Cazacu 2-3 (5-11, 13-11, 10-12, 11-7, 4-11)
# Mladin - Munteanu 3-0 (11-9, 11-6, 11-6)
# Bujor - Cazacu 0-3 (5-11, 4-11, 10-12)
# Mladin - Soderlund 3-1 (9-11, 12-10, 11-9, 11-6)
# Movileanu - Munteanu 1-3 (12-14, 9-11, 3-11, 11-13)

CSS Odorheiu Secuiescu - CS Mioveni 4-5
# Gyorgy Istvan - Soderlund 0-3 (6-11, 4-11, 8-11)
# Gyorgy Szilard - Munteanu 3-0 (11-5, 11-7, 11-6)
# Sebastian Loso - Cazacu 1-3 (9-11, 7-11, 13-11, 10-12)
# Gyorgy S. - Soderlund 3-1 (12-10, 14-12, 13-11, 12-10)
# Gyorgy I. - Cazacu 3-2 (12-10, 6-11, 11-8, 4-11, 11-6)
# Sebastian - Munteanu 1-3 (9-11, 9-11, 11-7, 4-11)
# Gyorgy S. - Cazacu 3-0 (11-9, 11-8, 13-11)
# Sebastian - Soderlund 0-3 (7-11, 8-11, 6-11)
# Gyorgy I. - Munteanu 0-3 (10-12, 3-11, 7-11)

Tenis de masă: Alte două victorii, în ziua a doua a returului

tenis meci cayacuEchipa de tenis de masă a CS Mioveni a obţinut, astăzi, alte două victorii în returul Superligii Masculine, care se desfăşoară la Buzău.

Cazacu, Munteanu şi Soderlund au învins cu acelaşi scor, 5-0, atât pe Top Star Constanţa cât şi pe Politehnica Cluj.

# Top Star Contanţa – CS Mioveni 0-5

# Pletea – Soderlund 0-3 (4-11, 5-11, 8-11)
# Zamfir – Munteanu 0-3 (8-11, 7-11, 5-11)
# Grigore – Cazacu 0-3 (10-12, 5-11, 4-11)
# Zamfir – Soderlund 0-3 (5-11, 5-11, 5-11)
# Pletea – Cazacu 0-3 (3-11, 4-11, 8-11)

# CS Mioveni – Politehnica Cluj Napoca 5-0

# Hurloi – Soderlund 0-3 (8-11, 7-11, 5-11)
# Marchiş – Munteanu 1-3 (9-11, 12-10, 4-11, 5-11)
# Găbudean – Cazacu 0-3 (9-11, 7-11, 6-11)