Sâmbătă, Decembrie 15, 2018
   
Dimensiune Text

Cauta in site

Tenis

Tenis de masă: Începe turul Superligii Masculine

tenis cayazuAstăzi începe la Buzău un nou campionat de tenis de masă, pe perioada a 4 zile urmând să se desfăşoare turul Superligii Masculine.


Startul îl va lua şi echipa noastră, CS Mioveni, care va aborda competiţia într-o formulă nouă, alături de Alexandru Cazacu urmând a concura în tricoul galben-verde Lucian Munteanu, transferat de la Steaua şi bulgarul Petyo Krastev, tenismen care a evoluat în ultimul timp în mai multe campionate puternice.

 

Programarea meciurilor este următoarea:

REUNIUNEA  I – 30.10.2018 – ORA  09,00

# CS PRISTAVU CLUNG  I  –  CS TT PRISTAVU CLUNG
# CS MIOVENI                       –  CSS OD.SECUIESC I
# CS TOP STAR TT CTA       –   CSM BISTRITA  I
# CS POLITEHNICA CLUJ  –  CSA STEAUA  BUC
REUNIUNEA  II – 30.10.2018 – ORA 17,00
# CS TT PRISTAVU CLUNG  –  CSS OD.SECUIESC  I
# CS PRISTAVU CLUNG I     –  CSM BISTRITA  I
# CS MIOVENI                         –  CS POLITEHNICA CLUJ N
# CS TOP STAR TT CTA         –  CSA STEAUA BUC
REUNIUNEA  III  – 31.10.2018 – ORA 09,00
# CSS OD.SECUIESC  I            –  CSM BISTRITA  I
# CS TT PRISTAVU CLUNG   –  CS POLITEHNICA CLUJ NAPOCA
# CS PRISTAVU CLUNG  I     –  CS TOP STAR TT CTA
# CS MIOVENI                          –  CSA STEAUA BUC
REUNIUNEA  IV  – 31.10.2018  – ORA 17,00

# CSM BISTRITA  I                   –  CS POLITEHNICA CLUJ N

# CSS OD.SECUIESC  I            –  CS TOP STAR TT CTA
# CS TT PRISTAVU CLUNG   –  CS MIOVENI
# CS PRISTAVU CLUNG  I     –  CSA STEAUA BUC
REUNIUNEA  V – 01.11.2018 – ORA 09,00
# CS POLITEHNICA CLUJ N   –  CS TOP STAR TT CTA
# CSM BISTRITA  I                      –  CS MIOVENI
# CSS OD.SECUIESC I               –  CS PRISTAVU CLUNG  I
# CS TT PRISTAVU CLUNG     –  CSA STEAUA BUC
REUNIUNEA  VI – 01.11.2018  – ORA 17,00
# CS TOP STAR TT CTA            –  CS MIOVENI
# CS POLITEHNICA CLUJ N  –  CS PRISTAVU CLUNG I
# CSM BISTRITA  I                    –  CS TT PRISTAVU CLUNG
# CSS OD.SECUIESC I              –   CSA STEAUA BUC
REUNIUNEA  VII – 02.11.2018  – ORA 09,00
# CS MIOVENI                            –  CS PRISTAVU CLUNG  I
# CS TOP STAR TT CTA            –  CS TT PRISTAVU CLUNG
# CS POLITEHNICA CLUJ N  –  CSS OD.SECUIESC  I
# CSM BISTRITA  I                    –  CSA STEAUA BUC 

 

Tenis de masă: Eliminare dramatica din Cupa ETTU

tenis belgiaEchipa de tenis de masa a clubului nostru a fost eliminata astazi din Cupa ETTU, in turul II, dupa ce a terminat pe locul 3 Grupa A.


In meciurile disputate ieri si astazi in Polonia, Ionut Seni, Alexandru Cazacu si Rares Sipos au castigat cu 3-2 cu Torun din tara gazda, au pierdut, 0-3 cu Lodgis (Belgia) si au castigat 3-1 cu Irun (Spania).
Echipa noastra a terminat grupa pe locul 3 desi a avut acelasi numar de puncte cu primele doua clasate Lodgis si Irun, insa jocul rezultatelor si setaverajul au facut ca CS Mioveni sa fie eliminata in acest tur.

   

Tenis de masă: Mâine jucăm în Turul II al Cupei ETTU

tenis buzau nou bunCS Mioveni este singura reprezentantă a ţării noastre în cupele europene la Tenis de Masă, iar în acest weekend, echipa noastră va juca în Polonia, împotriva unor echipe din ţara gazdă, Belgia şi Spania, în turul doi al Cupei ETTU. 


 CS Mioveni s-a calificat şi în acest an în Cupa ETTU, după ce, în vară, a câştigat pentru a doua oară consecutiv titlul naţional în România.

Luna trecută, în primul tur al competiţiei europene, echipa formată din Ionuţ Seni, Alexandru Cazacu şi Rareş Şipoş a jucat în Belgia cu echipa gazdă Vedrinamur, cu ruşii de la Elem, şi cu spaniolii de la Vincios şi Borges. Argeşenii i-au învins în primul meci pe cei de la Vincios, apoi au pierdut cu echipa gazdă, după care i-au învins pe ruşi, dar şi pe favoriţii de la Borges. Mai departe s-au calificat din această grupă românii şi Borges.

La tragerea la sorţi pentru turul doi, CS Mioveni a fost repartizată în grupa A, iar spaniolii în Grupa D, faza aceasta având şi ea patru grupe de câte patru echipe.

Gazda grupei A va fi Polonia, reprezentată de echipa Energa KTS Torun, celelalte adversare fiind belgienii de la Logis Auderghem (cele două echipe fiind calificate direct în această fază, fără a mai disputa turul 1) şi spaniolii de la Irun Leka Enea.

Turneul este programat pentru acest weekend, 28 - 29 octombrie, meciurile disputându-se următorul program:
Grupa A
Sâmbătă, ora 14.00: ENERGA KTS TORUN - CS Mioveni    
Sâmbătă, ora 14.00: Logis Auderghem - Irun Leka Enea Tenis de Mesa    
Sâmbătă, ora 19.00: CS Mioveni - Logis Auderghem    
Sâmbătă, ora 19.00: Irun Leka Enea Tenis de Mesa - ENERGA KTS TORUN    
Duminică, ora 10.00: ENERGA KTS TORUN - Logis Auderghem    
Duminică, ora 10.00: Irun Leka Enea Tenis de Mesa - CS Mioveni

   

Tenis de masă, Top 12: Cazacu locul 1, Seni locul 3

tenis top 12Doi dintre tenismenii de masă ai clubului nostru au urcat pe podium la Top 12, competiţie organizată în week-end la Câmpulung.


 Astfel, Alexandru Cazacu a câştigat competiţia, în timp ce Ionuţ Seni a ocupat locul 3. Campionul clubului nostru a terminat Top 12 neînvins, acumulând 22 de puncte, în timp ce jucătorul - antrenor al CS Mioveni  a pierdut două meciuri, şi a strâns 20 de  puncte la fel ca şi ocupantul locului 2, Cristian Chiriţă.

Rezultate tehnice:

Reuniunea 1:

# Alexandru Cazacu - Ionuţ Seni 3-0 (11-8, 11-8, 11-2)

# Alexandru Cazacu - Mihai Pop 3-2 (11-4, 9-11, 11-3, 11-13, 11-5)

# Alexandru Cazacu - Marius Rădoi 3-1 (11-5, 11-4, 9-11, 12-10)

# Alexandru Cazacu - Ionuţ Moldoveanu 3-0 (11-3, 11-6, 11-2)

# Ionuţ Seni - Alexandru Chiriţă 3- 0 (11-6, 11-8-11-8)

# Ionuţ Seni - Mihai Zamfir 3-1 (11-8, 11-5, 8-11, 12-10)

# Ionuţ Seni - Dan Simulescu 3-0 (11-9, 11-8, 11-9)

Reuniunea 2

# Alexandru Cazacu - Paul Mladin 3-0 (11-7, 11-7, 11-5)

# Alexandru Cazacu - Cristian Bogdan 3- 0 (13-11, 11-9, 11-9)

# Alexandru Cazacu - Alexandru Chiriţă 3-1 (11-4, 11-2, 9-11, 11-6)

# Alexandru Cazacu - Mihai Zamfir 3-0 (11-5, 11-9, 12-10)

# Ionuţ Seni - Cristian Chiriţă 2-3 (9-11, 15-17, 12-10, 11-7, 9-11)

# Ionuţ Seni - Mihai Postudor 3-2 (11-4, 10-12, 9-11, 11-5, 11-8)

# Mihai Pop - Ionuţ Seni 2-3 (6-11, 10-12, 11-5, 12-10, 5-11)

Reuniunea 3

# Dan Simulescu - Alexandru Cazacu 0-3 (4-11, 3-11, 2-11)

# Cristian Chiriţă - Alexandru Cazacu 1-3 (10-12, 7-11, 11-9, 6-11)

# Mihai Postudor - Alexandru Cazacu 0-3 (6-11, 8-11, 7-11)

# Marius Rădoi - Ionuţ Seni 0-3 (8-11, 14-16, 8-11)

# Ştefan Moldoveanu - Ionuţ Seni 0-3 (8-11, 4-11, 5-11)

# Paul Mladin - Ionuţ Seni 1-3 (9-11, 4-11, 11-6, 9-11)

   

Tenis de masă, Cupa ETTU: Jucăm în Polonia turul II

tenis belgia 2Singura reprezentantă a ţării noastre în cupele europene la Tenis de Masă, CS Mioveni, şi-a aflat adversarii din turul al doilea al Cupei ETTU. Astfel, galben-verzii vor juca de data aceasta în Polonia, împotriva unor echipe din ţara gazdă, Belgia şi Spania.    


CS Mioveni s-a calificat şi în acest an în Cupa ETT, după ce, în vară, a cîştigat pentru a doua oară consecutiv titlul naţional în România. În primul tur al competiţiei europene, echipa formată din Ionuţ Seni, Alexandru Cazacu şi Rareş Şipoş a jucat în Belgia cu echipa gazdă Vedrinamur, cu ruşii de la Elem, şi cu spaniolii de la Vincios şi Borges. Argeşenii i-au învins în primul meci pe cei de la Vincios, apoi au pierdut cu echipa gazdă, după care i-au învins pe ruşi, dar şi pe favoriţii de la Borges. Mai departe s-au calificat din această grupă românii şi Borges. Acum, l-a tragerea la sorţi pentru turul doi, CS Mioveni a fost repartizată în grupa A, iar spaniolii în Grupa D, faza aceasta avînd şi ea patru grupe de cîte patru echipe.
Gazda grupei A va fi Polonia, reprezntată de echipa Energa KTS Torun, celelalte adversare fiind belgienii de la Logis Auderghem (cele două echipe fiind calificate direct în această fază, fără a mai disputa turul 1) şi spaniolii de la Irun Leka Enea.
Turneul este programat pentru 28-29 octombrie, adică peste două săptămîni. Meciurile programate se vor disputa după următorul program:
Group A
 Oct. 28, ora 14.00: ENERGA KTS TORUN - CS Mioveni    
 Oct. 28, ora 14.00: Logis Auderghem - Irun Leka Enea Tenis de Mesa    
 Oct. 28, ora 19.00: CS Mioveni - Logis Auderghem    
 Oct. 28, ora 19.00: Irun Leka Enea Tenis de Mesa - ENERGA KTS TORUN    
 Oct. 29, ora 10.00: ENERGA KTS TORUN - Logis Auderghem    
 Oct. 29, ora 10.00: Irun Leka Enea Tenis de Mesa - CS Mioveni
   

Pagina 2 din 20

Parteneri

15045805 2161989957360330 1609235034 n