Luni, Iulie 26, 2021

Dimensiune Text

Cauta in site

Et 1, 21/22: Gaz Metan Mediaș - CS Mioveni 1-0 (1-0)

meci medias 1Echipa noastră a pierdut astăzi nemeritat cu 1-0,la Mediaș, cu Gaz Metan, partida de debut în noul sezon de Liga 1.

Galben-verzii au început timorat partida, cu mai multe greșeli, iar gazdele au profitat și au marcat în minutul 14, dintr-un penalty, unicul gol al partidei.

Din minutul 20 CS Mioveni a trecut la conducerea jocului, nearătând deloc ca o nou-promovată, dar a irosit multe situații bune și a ratat mult prin Blănaru, Toma, Dumitriu, Cristea, Coșereanu și Scarlatache. În ultimele 15 minute, gazdele au jucat în inferioritate, dar mingea nu a intrat în poartă.

În ciuda rezultatului, jocul a fost unul promițător iar trupa lui Alexandru Pelici speră la puncte în etapele următoare.

# Gaz Metan Mediaș - CS Mioveni 1-0 (1-0)

A marcat: Chamed (14, din penalty)

⚽️ Medias: Valceanu - Romeo, De Sousa, Matricardi, Trif - Filip, De Moura - Lixandru, Chamed - Gradinaru - Morar.
⚽️ Rezerve: Buzbuchi, Horj, Horsia, Santos, Pereira, Iancu, Velisar, Sarr, Ciocan.
⚽️ Antrenor: Mihai Teja
⚽️ Mioveni: Popescu - Scarlatache, Balaur, Iacob, Serbanica - Panait, Dumitriu - Toma, Blanaru, Radescu - Rusu.
⚽️ Rezerve: Ducan, Oancea, Veres, Dat, Garutti, Burnea, Massaro, Cosereanu, Cristea.
⚽️ Antrenor : Alexandru Pelici
⚽️ Arbitri: George Gaman - Marius Marchidanu , Vlad Barleanu

Cum s-a desfășurat partida:
# Min 6: Romeo trage puternic de la 20 m central, după o pasă din dreapta, Popescu respinge cu greu, Morar recuperează în dreapta, este singur cu portarul dar trage puțin peste
# Min 14: Iacob face heț în careu, arbitrul dă penalty, iar Chamed transformă de la punctul cu var
# Min 20: gazdele recupereaza în fața lui Iacob, Grădinaru scapă singur cu portarul, intră în careu, pasează în catru, dar Morar trage lamentabil
# min 35: Trif primește un balon peste apărarea noastră, scapă singur  și șutează mult peste
# min 36: Blănaru pătrunde pe stânga, intră în careu driblează un adversar, șutează portarul respinge, iar un fundaș oprește balonul cu mâna. Oaspeții cer penalty, dar arbitrul lasă jocul să continue
# min 38: Șerbănică șutează de la 30 m central, peste
# min 39: Șerbănică urcă bine spre poartă, combină cu Blănaru, acesta îi pasează excelent lui Toma , dar șutul mijlocașului nostru de la 16 m trece puțin pe lângă
#min 45: ocazie mare pentur Mioveni, mingea ajunge în careu la Toma, însă șutul acestuia este blocat în ultimul moment
# min 54: Grădinaru scapă spre poartă, încearcă un șut lobat de la 18 m, dar mingea trece peste
# min 61: Șerbănică trimite un șut centrare de pe stânga, dar portarul reține pe linie
# min 64: Dumitriu trage de la 18 m din demivole, mingea trece peste
# min 65: Rusu trage pest din lovitură liberă de la 25 m
# min 85: după un corner Toma trage puternic de la 16 m, Scarlatache pune capul în 6 m iar mingea trece milimetric peste
# min 89: centrare bună de pe dreapta, Blănaru reia cu capul din 6 m, milimetric peste.

Stiri Judo

• 4 judocani au clubului nostru, preg?ti?i de antrenorul Verginel Popescu...
  • În aceste zile se desf??oar? la Poiana Bra?ov, Campionatul Na?ional...
  • Campion Național la Judo - veterani, de la CS Mioveni Clubul nostru are din week-end un campion național și la Judo -...